CDNL - Winter 2017-2018
Leagues
Division 1
Division 2
Division 3
Division 4
Division 5
Division 6
Division 7
Division 8
Division 9
Division 10
Division 11
Division 12
Division 13
Teams
Fixtures
Results
Results
19 March 18
19.30
Dunmow Crests Green
35
-
14
HPSS
Division 13
15 March 18
20.30
Conquerors Blacks
58
-
41
Kats Lightning
Division 1
20.30
Dunmow Star
34
-
40
Cathedral Dakotas
Division 2
20.30
Westlands A
26
-
65
Mayland
Division 3
20.30
Danbury
31
-
44
Tigers
Division 4
20.30
Blackwater Sapphires
42
-
35
Hornets Black
Division 5
20.30
B Town Mercury
-
WO
Scorpions
Division 6
19.30
Brookshaw Indigo
35
-
11
Dunmow Crests Blue
Division 7
19.30
Phoenix Jets
WO
-
Jaguars Black
Division 8
19.30
Benton Hall
15
-
23
Fuhrs Blue
Division 9
19.30
Phoenix Ignite
33
-
29
Wine Cellar Prosecco
Division 10
19.30
B Town Jupiter
-
WO
Cathedral Spirit
Division 11
19.30
Lyons Ladies Yelllow
25
-
19
Ferrers Falcons
Division 12
19.30
Dunmow Crests Yellow
31
-
38
Hardys
Division 12
20.30
HPSS
29
-
17
LHF
Division 13
14 March 18
20.30
Brookshaw Orange
33
-
52
T & M Lincoln
Division 2
20.30
CeeJays Emerald
35
-
40
CeeJays Jade
Division 3
20.30
Benfords
33
-
32
Saffron Hawks
Division 6
19.30
Galaxy Lightning
26
-
45
Stingray Blue
Division 7
19.30
AK Autotech
24
-
29
Magpies Blue
Division 8
19.30
Breakaways
33
-
29
Lyons Ladies Red
Division 10
19.30
Danbury Dames
5
-
30
Jade Jets
Division 11
19.30
Dunmow Dragons
34
-
9
Maldon Diamonds
Division 12
13 March 18
20.30
Kats Blizzard
36
-
67
Chelmsford Eagles
Division 1
20.30
CeeJays Black
60
-
48
Chelmsford Falcons
Division 2
20.30
Vixens
51
-
17
Brookshaw Red
Division 3
20.30
Chelmsford Swifts
56
-
26
Vipers Black
Division 4
20.30
B Town Neptune
25
-
25
Flame
Division 5
20.30
Scorpions Black
WO
-
Foxes
Division 6
19.30
Gemstones
26
-
16
Blackwater Pearls
Division 7
19.30
Pumas Black
12
-
29
Bentley Conquerors
Division 8
19.30
Brookshaw Violet
32
-
27
Marine Barracudas
Division 10
19.30
B Town Saturn
26
-
19
Magpies Green
Division 10
19.30
Dolphins Topaz
38
-
32
Black Magic
Division 12
19.30
Maldon Sapphires
18
-
18
Dunmow Crests Green
Division 13
20.30
Great Dunmow Phoenix
18
-
13
Maldon Pearls
Division 13
20.30
White Horse Knights
22
-
21
Firecrest
Division 13
12 March 18
20.30
Billericay Blue
WO
-
Eastwood
Division 1
20.30
Three Rivers AIT
49
-
60
T'tree Panthers Orange
Division 2
20.30
Gt Waltham
43
-
30
Chelmsford Kestrels
Division 3
20.30
T & M Panthers
52
-
26
Rubies
Division 4
20.30
Phoenix Sparks
27
-
35
Iceni Red
Division 5
20.30
Chelmsford Doves
24
-
40
Brookshaw Green
Division 6
19.30
Felsted Phoenix
19
-
16
Panthers Black
Division 7
19.30
Chelmer Eagles
16
-
43
Dunmow Crests White
Division 8
19.30
B Leisure Ladies
19
-
29
Chelmsford Wrens
Division 10
19.30
Colne Valley
28
-
26
Chelmsford Finches
Division 11
19.30
Wine Cellar White
37
-
13
Maldon Vikings
Division 11
19.30
Wine Cellar Red
15
-
19
Iceni White
Division 12
8 March 18
20.30
Kats Lightning
40
-
45
Billericay Blue
Division 1