CDNL - Winter 2017-2018
Leagues
Division 1
Division 2
Division 3
Division 4
Division 5
Division 6
Division 7
Division 8
Division 9
Division 10
Division 11
Division 12
Division 13
Teams
Fixtures
Results
Results
17 April 18
20.30
Kats Lightning
43
-
47
SMC Blues
Division 1
16 April 18
20.30
Chelmsford Falcons
47
-
40
Three Rivers AIT
Division 2
20.30
Mayland
52
-
27
Brookshaw Red
Division 3
20.30
Vipers Black
22
-
36
Rubies
Division 4
20.30
B Town Mercury
47
-
24
Foxes
Division 6
19.30
Danbury Dames
9
-
51
Colne Valley
Division 11
19.30
Maldon Diamonds
25
-
32
Black Magic
Division 12
29 March 18
20.30
Eastwood
WO
-
CeeJays Abercorn
Division 1
20.30
T & M Lincoln
33
-
50
CeeJays Black
Division 2
20.30
Gt Waltham
36
-
31
Phoenix Blaze
Division 3
20.30
Flame
WO
-
Iceni Red
Division 5
20.30
Brookshaw Green
WO
-
Benfords
Division 6
19.30
Brookshaw Indigo
43
-
26
Westlands C
Division 7
19.30
Pumas Black
40
-
18
AK Autotech
Division 8
19.30
Magpies Green
17
-
43
Lyons Ladies Red
Division 10
19.30
Cathedral Spirit
30
-
21
Colne Valley
Division 11
19.30
Dunmow Dragons
60
-
17
Ferrers Falcons
Division 12
19.30
Dunmow Crests Green
31
-
15
Great Dunmow Phoenix
Division 13
20.30
White Horse Knights
21
-
28
Discovery
Division 13
28 March 18
20.30
Brookshaw Orange
31
-
56
Cobras Black
Division 2
20.30
Brookshaw Red
29
-
34
Westlands A
Division 3
20.30
MINCS Blue
42
-
36
Phoenix Sparks
Division 5
20.30
Scorpions Black
28
-
40
T & M Belles
Division 6
19.30
Blackwater Pearls
17
-
41
Galaxy Lightning
Division 7
19.30
Jaguars Black
24
-
17
Chelmer Eagles
Division 8
19.30
Marine Barracudas
45
-
46
B Leisure Ladies
Division 10
19.30
Hardys
38
-
47
Dolphins Topaz
Division 12
27 March 18
20.30
Billericay Blue
49
-
38
SMC Blues
Division 1
20.30
Cathedral Dakotas
58
-
59
T'tree Panthers Orange
Division 2
20.30
Chelmsford Kestrels
50
-
40
Vixens
Division 3
20.30
Danbury
-
WO
Halstead
Division 4
20.30
Scorpions
33
-
27
Saffron Hawks
Division 6
19.30
Bentley Conquerors
30
-
14
Dunmow Crests White
Division 8
19.30
Essex Hot Shots
29
-
12
T & M Baddow
Division 9
19.30
Brookshaw Violet
24
-
30
Wine Cellar Prosecco
Division 10
19.30
B Town Saturn
26
-
51
Phoenix Ignite
Division 10
19.30
Chelmsford Finches
39
-
14
Ultra Violets
Division 11
19.30
Iceni White
12
-
33
Black Magic
Division 12
19.30
Maldon Diamonds
43
-
20
Dunmow Crests Yellow
Division 12
20.30
Firecrest
20
-
19
Maldon Sapphires
Division 13
20.30
LHF
8
-
29
Maldon Pearls
Division 13
26 March 18
20.30
CeeJays Jade
46
-
36
Mayland
Division 3
20.30
Tigers
39
-
45
B Town Venus
Division 4
20.30
Blackwater Sapphires
37
-
31
Jas Harts
Division 5
20.30
Foxes
43
-
18
Chelmsford Doves
Division 6
19.30
Dunmow Crests Blue
39
-
25
Gemstones
Division 7
19.30
Panthers Black
31
-
36
Stingray Blue
Division 7
19.30
Lyons Ladies Blue
WO
-
Magpies Blue
Division 8
19.30
Chelmsford Wrens
30
-
38
Breakaways
Division 10
19.30
Wine Cellar White
70
-
5
Danbury Dames
Division 11