Loddon Vale IBC - Winter 2019-20
Leagues
Avon - Tuesday 6.30pm full game
Hamble - Wednesday 6.30-8.30 mens rinks
Hodder Monday 10-12 rinks
Isis Winter League - Sunday 10am - noon
Isis Spring League - Sunday 10am - noon
Jungle Division 1 - Monday 6.30 - 8.30 triples
Jungle Division 2 - Monday 6.30 - 8.30 triples
Kennet - Wednesday 2-4pm rinks
Loire - Thursday 6.30-8.30pm triples
Medina - Tuesday 2-4pm
Medway Friday 6.30 - 8.30 rinks
Murray - Thursday 8.30-10.30pm Aussie Pairs
Ribble - Thursday 2-4pm aussie pairs
Seaton - Friday 10am - noon Triples
Severn - Tuesday 6.30-8.30 pm ladies Triples
Waveney - Friday 2-4pm Triples
Werisun - Tuesday 10 -12 rinks
Teams
Fixtures
Results
Last updated: 15th March 2020 1:10pm
Leagues
Avon - Tuesday 6.30pm full game
Teams
7
Fixtures
13
Results
64
Played
Points
1
Duncan Rogers
18
41
2
John Holmes
18
40
3
Peter Grant
18
36
4
Graham Jordan
19
25
5
Chris Newin
17
18
6
Tony Miller
19
15
7
Derek Bayliss
19
15
Hamble - Wednesday 6.30-8.30 mens rinks
Teams
10
Fixtures
27
Results
108
Played
Points
1
Trevor Morgan
21
51
2
Geoff Gosling
22
48
3
Chris Moore
21
48
4
Chris Newin
21
38
5
Tony Miller
22
28
6
John Licence
22
26
7
Alan Smith
22
24
8
Frank Fuller
21
24
9
Ray Feilder
22
19
10
Alan Mitchell
22
15
Hodder Monday 10-12 rinks
Teams
9
Fixtures
17
Results
91
Played
Points
1
Brian Martin
19
48
2
Bea Moore
20
39
3
Graham Brittain
20
36
4
John Maycock
22
33
5
Bill Hoskin
19
31
6
Graham Jordan
19
28
7
Jane Fuller
21
27
8
David Rond
20
18
9
John Loots
22
12
Isis Winter League - Sunday 10am - noon
Teams
8
Fixtures
0
Results
52
Played
Points
1
Oriel
13
29
2
Trinity
13
25
3
Lincoln
13
23
4
Balliol
13
19
5
Pembroke
13
18
6
Exeter
13
16
7
Keeble
13
10
8
Merton
13
10
Isis Spring League - Sunday 10am - noon
Teams
8
Fixtures
8
Results
32
Played
Points
1
Balliol
8
18
2
Pembroke
8
18
3
Keeble
8
14
4
Exeter
8
11
5
Lincoln
8
10
6
Trinity
8
10
7
Merton
8
6
8
Oriel
8
6
Jungle Division 1 - Monday 6.30 - 8.30 triples
Teams
8
Fixtures
17
Results
95
Played
Points
1
Toucans
24
60
2
Tarzan
24
45
3
Bagheera
24
45
4
Meerkats
24
39
5
Vyne
24
25
6
Macuna
24
25
7
Tigers
23
23
8
Lemurs
23
21
Jungle Division 2 - Monday 6.30 - 8.30 triples
Teams
6
Fixtures
13
Results
71
Played
Points
1
Rat Pack
23
43
2
Piranhas
24
40
3
Scarab
24
37
4
Chimps
24
36
5
Chipmonks
24
31
6
Parakeets
23
22
Kennet - Wednesday 2-4pm rinks
Teams
4
Fixtures
8
Results
40
Played
Points
1
Gordon Vanhinsbergh
20
45
2
Judy Foyle
20
33
3
Bill Hoskin
20
33
4
Graham Brittain
20
9
Loire - Thursday 6.30-8.30pm triples
Teams
12
Fixtures
25
Results
137
Played
Points
1
John Holmes
23
61
2
Trevor Morgan
23
60
3
Chris Newin
23
40
4
Peter Grant
23
37
5
Wendy Taylor
23
35
6
Alan Smith
23
34
7
Margaret Ebbage
23
31
8
Yvonne Banister
23
29
9
Chris Moore
23
28
10
Derek Beer
23
24
11
David White
22
18
12
Norman Frost
22
9
Medina - Tuesday 2-4pm
Teams
8
Fixtures
21
Results
91
Played
Points
1
Derek Bayliss
23
51
2
Brian Martin
23
39
3
John Holmes
22
36
4
Peter Walker
23
36
5
John Pearson
23
34
6
Sue Saunders
23
28
7
Sheila Girle
22
28
8
Pat Hilton
23
19
Medway Friday 6.30 - 8.30 rinks
Teams
8
Fixtures
16
Results
92
Played
Points
1
Duncan Rogers
22
56
2
Roger Banister
24
44
3
June Harvie
24
37
4
Penny Jordan
24
36
5
Dave Goddard
23
30
6
David Westbrook
22
25
7
Derek Bayliss
24
23
8
Bea Moore
21
21
Murray - Thursday 8.30-10.30pm Aussie Pairs
Teams
6
Fixtures
13
Results
68
Played
Points
1
Ned Kelly
22
63
2
Kangaroos
23
57
3
Boomers
23
28
4
Tooheys
23
27
5
Ashes
23
18
6
Koalas
22
8
Ribble - Thursday 2-4pm aussie pairs
Teams
10
Fixtures
22
Results
113
Played
Points
1
Alan Phillips
22
57
2
Stella Hayden
22
51
3
Nick Wood
23
43
4
Ian Laming
22
43
5
Sue Stinchcombe
23
30
6
Bill Hoskin
23
30
7
Barbara Muncey
22
27
8
Trevor Stone
23
25
9
Bob Manning
23
22
10
Rosie Stewart
23
9
Seaton - Friday 10am - noon Triples
Teams
9
Fixtures
16
Results
92
Played
Points
1
John Holmes
19
50
2
John Maycock
20
43
3
Barry Bolden
20
40
4
Mike Sawyer
22
34
5
Ivan Strudwick
22
28
6
Denise Williams
22
27
7
Sheila Girle
20
22
8
Maurice Bates
20
19
9
Bill Hoskin
19
9
Severn - Tuesday 6.30-8.30 pm ladies Triples
Teams
6
Fixtures
12
Results
66
Played
Points
1
Maureen Wells
22
47
2
Lesley Allard
22
43
3
Sue Saunders
22
34
4
Claire Celand
22
28
5
Chris Callander
22
26
6
Valerie Smailes
22
16
Waveney - Friday 2-4pm Triples
Teams
8
Fixtures
13
Results
95
Played
Points
1
Sue Saunders
24
64
2
Roger Banister
24
42
3
Penny Jordan
24
42
4
Alan Phillips
24
40
5
Peter Walker
23
30
6
Ian Laming
24
27
7
Alan Fleming
24
23
8
John Loots
23
12
Werisun - Tuesday 10 -12 rinks
Teams
4
Fixtures
11
Results
45
Played
Points
1
Sandra Ruffell
22
49
2
Stella Hayden
22
49
3
Lesley Allard
23
20
4
Nick Boyd-Marshall
23
15