Essex Metropolitan Netball Leagues 18-19
Leagues
Division 1
Division 2
Division 3
Division 4
Division 5
Division 6
Division 7
Division 8
Division 9
Division 10
Division 11
Division 12
Teams
Fixtures
Results
Results
26 January 19
15.00
Woodford Warriors 1
58
-
37
Island 2
Division 7
13.30
Chigwell Ladies 2
38
-
28
Marshalls White (5)
Division 7
13.30
Essex Open F
28
-
42
Aeonian 2
Division 7
10.30
Island 3
30
-
33
Foresters
Division 8
10.30
Foxes 3
33
-
20
New Cambell Orange (7)
Division 8
15.00
Cumberland 2
65
-
16
New Cambell Yellow (8)
Division 8
10.30
Cumberland 3
WO
-
Fusion
Division 8
15.00
Marshalls Gold (6)
24
-
36
Essex Open G
Division 9
15.00
Oakwood B
39
-
29
Sapphire C
Division 9
10.30
Ilford 2
38
-
40
OTs
Division 9
15.00
Cumberland 4
25
-
32
Phoenix Flames 1
Division 9
10.30
Leyton D
27
-
20
Sapphire D
Division 10
13.30
Phoenix Flames 2
31
-
18
O.P.A. White (3)
Division 10
13.30
Foxes 4
59
-
36
Brentwood A
Division 10
13.30
Woodford Warriors 2
31
-
21
Marshalls Pink (7)
Division 10
12.00
Cumberland 5
32
-
23
Woodford Warriors 3
Division 11
15.00
Brentwood B
16
-
25
Phoenix Flames 4
Division 11
12.00
Phoenix Flames 3
32
-
26
Aeonian 3
Division 11
10.30
All Stars
22
-
18
Phoenix Flames 5
Division 12
15.00
Ilford 3
66
-
31
Leyton E
Division 12
10.30
Cumberland 6
38
-
38
Aeonian 4
Division 12
12 January 19
13.30
Essex Open A
43
-
54
Leyton A
Division 1
10.30
New Cambell Green (1)
66
-
44
New Cambell Blue (2)
Division 1
12.00
Aeonian 1
28
-
39
Eclipse A
Division 1
15.00
Essex Open B
39
-
50
Manor A
Division 1
15.00
Foxes 1
48
-
63
New Cambell White (3)
Division 2
13.30
Eclipse B
28
-
42
Romford A
Division 2
12.00
Langdon 1
32
-
50
Manor B
Division 2
10.30
Kelmscott
34
-
48
Marshalls Purple (1)
Division 2
15.00
Leyton B
33
-
23
New Cambell Silver (5)
Division 3
10.30
Romford B
25
-
56
Manor C
Division 3
13.30
Marshalls Yellow (2)
42
-
32
Island 1
Division 3
12.00
New Cambell Red (4)
55
-
63
Fairlop
Division 3
12.00
Sapphire A
64
-
23
Romford C
Division 4
10.30
O.P.A. Vets (1)
27
-
48
Eclipse C
Division 4
13.30
Essex Open C
WO
-
Rileys
Division 4
15.00
Chigwell Ladies 1
27
-
21
Essex Open D
Division 4
10.30
Marshalls Red (3)
31
-
50
Langdon 2
Division 5
13.30
O.P.A. Green (2)
30
-
40
Sapphire B
Division 5
10.30
Foxes 2
38
-
35
Leyton C
Division 5
15.00
Ilford 1
32
-
44
QM Old Girls
Division 5
13.30
Cumberland 1
47
-
12
Marshalls Black (4)
Division 6
12.00
New Cambell Purple (6)
36
-
52
Emeralds
Division 6
15.00
Romford D
55
-
26
Oakwood A
Division 6
13.30
Manor D
39
-
21
Manor E
Division 6
15.00
Aeonian 2
45
-
31
Island 2
Division 7
10.30
Essex Open E
25
-
48
Woodford Warriors 1
Division 7
12.00
Chigwell Ladies 2
19
-
35
Essex Open F
Division 7
15.00
Marshalls White (5)
14
-
42
Dolly Mixtures
Division 7
13.30
New Cambell Orange (7)
27
-
31
New Cambell Yellow (8)
Division 8