CDNL - Winter 2019-2020
Leagues
Division 1
Division 2
Division 3
Division 4
Division 5
Division 6
Division 7
Division 8
Division 9
Division 10
Division 11
Division 12
Teams
Fixtures
Results
Results
19 September 19
20.30
Chelmsford Doves
19
-
36
Dunmow Crests Academy
Division 6
19.30
Pumas Black
23
-
34
Dunmow Crests White
Division 7
19.30
Lyons Ladies Red
37
-
21
Alderton Lions
Division 8
19.30
Chelmsford Robins
21
-
46
Dunmow Crests Green
Division 9
19.30
Gt Dunmow Dragons
42
-
20
Magpies Green
Division 10
19.30
Blackwater Rubies
7
-
22
Phoenix Flare
Division 12
19.30
Iceni White
23
-
42
Black Magic Sapphires
Division 12
18 September 19
20.30
Chelmsford Falcons
22
-
48
Kats Lightning
Division 1
20.30
Phoenix Blaze
49
-
27
Gt Waltham
Division 2
20.30
CeeJays Emerald
34
-
38
Phoenix Sparks
Division 3
20.30
Benfords
42
-
38
Brookshaw Red
Division 4
20.30
T & M Belles
34
-
51
Brookshaw Black
Division 4
20.30
Phoenix Ignite
33
-
28
Foxes
Division 5
20.30
Brookshaw Green
40
-
43
Westlands B
Division 6
19.30
Panthers Black
14
-
42
Blackwater Pearls
Division 7
19.30
Phoenix Jets
23
-
47
Galaxy Lightning
Division 7
19.30
Chelmer Eagles
45
-
14
Fusion
Division 8
19.30
Dunmow Crests Black
42
-
14
B Leisure Ladies
Division 9
19.30
Chelmsford Finches
31
-
18
Black Magic Diamonds
Division 10
19.30
Hardys
33
-
34
Maldon Sapphires
Division 11
19.30
Ultra Violets
28
-
25
Brookshaw Violet
Division 11
17 September 19
20.30
Dunmow Crests Star
44
-
38
Royals Old B's
Division 1
20.30
Eastwood
55
-
43
Saffron Hawks 1
Division 1
20.30
Mayland
28
-
60
Blackwater Diamonds
Division 2
20.30
Lyons Ladies Blue
41
-
53
Blackwater Sapphires
Division 3
20.30
Chelmsford Swifts
50
-
38
Halstead
Division 4
20.30
Flame
24
-
31
Hornets Black
Division 5
20.30
B Town Mercury
24
-
29
Dunmow Pinks
Division 6
19.30
KWS Ladies
32
-
22
Chelmsford Swalllows
Division 7
19.30
Wine Cellar Prosecco
18
-
37
Essex Hot Shots
Division 8
19.30
B Town Saturn
19
-
27
Wine Cellar White
Division 9
19.30
Westlands C
28
-
51
Maldon Diamonds
Division 10
19.30
Wine Cellar Red
19
-
23
Discovery
Division 11
19.30
Maldon Pearls
14
-
24
Royals HPSS
Division 12
16 September 19
20.30
Chelmsford Eagles
68
-
37
Brookshaw Gold
Division 1
20.30
Cathedral Dakotas
46
-
32
T & M Lincoln
Division 2
20.30
Vixens
48
-
41
Westlands A
Division 3
20.30
Danbury
42
-
34
Vipers Black
Division 4
20.30
Scorpions
46
-
50
Saffron Hawks 2
Division 5
20.30
Royals Stingray Blue
30
-
31
B Town Neptune
Division 5
19.30
Magpies Blue
15
-
14
Brookshaw Indigo
Division 7
19.30
Fuhrs Blue
19
-
33
Marine Barracudas
Division 8
19.30
T & M Baddow
17
-
32
Chelmsford Wrens
Division 9
19.30
Maldon Vikings
25
-
22
Jaguars Black
Division 10
19.30
Great Dunmow Phoenix
14
-
18
Firecrest
Division 12