CDNL - Winter 2018-2019
Leagues
Division 1
Division 2
Division 3
Division 4
Division 5
Division 6
Division 7
Division 8
Division 9
Division 10
Division 11
Division 12
Teams
Fixtures
Results
Results
27 September 18
19.30
Chelmsford Wrens
21
-
18
Benton Hall
Division 9
19.30
Alderton Lions
34
-
28
Marine Barracudas
Division 9
19.30
Brookshaw Violet
14
-
51
Dunmow Crests Green
Division 10
19.30
Magpies Green
19
-
19
Ultra Violets
Division 10
19.30
Dunmow Crests Yellow
16
-
28
Baddow Badgers
Division 11
19.30
Royals HPSS
39
-
24
Great Dunmow Phoenix
Division 12
20.30
Dunmow Star
46
-
43
Saffron Hawks 1
Division 2
19.30
Gemstones
51
-
23
Chelmsford Swalllows
Division 7
20.30
Brookshaw Green
38
-
17
Felsted Phoenix
Division 6
26 September 18
20.30
CeeJays Black
52
-
69
Chelmsford Eagles
Division 1
20.30
Brookshaw Orange
55
-
42
Royals Tigers
Division 3
20.30
Blackwater Sapphires
46
-
38
Vipers Black
Division 4
20.30
B Town Neptune
52
-
39
Hornets Black
Division 5
19.30
Pumas Black
40
-
42
Magpies Blue
Division 8
19.30
Cathedral Spirit
12
-
23
Westlands C
Division 10
19.30
Chelmsford Finches
13
-
40
Wine Cellar White
Division 10
19.30
Ferrers Falcons
-
WO
Iceni White
Division 12
20.30
Gt Waltham
41
-
55
Phoenix Blaze
Division 2
19.30
Blackwater Pearls
15
-
30
Bentley Conquerors
Division 7
20.30
Dunmow Pink
22
-
39
Foxes
Division 6
25 September 18
20.30
Chelmsford Falcons
31
-
55
Kats Lightning
Division 1
20.30
Eastwood
48
-
32
Billericay Blue
Division 1
20.30
T & M Panthers
68
-
59
Mayland
Division 3
20.30
Phoenix Sparks
39
-
35
Danbury
Division 4
20.30
Iceni Red
23
-
44
T & M Belles
Division 5
19.30
KWS Ladies
40
-
11
Fuhrs Blue
Division 8
19.30
B Leisure Ladies
33
-
26
Breakaways
Division 9
19.30
Jade Jets
-
WO
Maldon Vikings
Division 10
19.30
Lyons Ladies Yellow
22
-
45
Gt Dunmow Dragons
Division 11
19.30
Firecrest
13
-
24
Discovery
Division 12
19.30
Westlands B
41
-
25
Phoenix Jets
Division 7
20.30
Royals Stingray Blue
33
-
21
Scorpions
Division 6
24 September 18
20.30
CeeJays Emerald
48
-
36
Westlands A
Division 3
20.30
Jas Harts
32
-
37
Benfords
Division 5
19.30
Dunmow Crests White
52
-
21
Chelmer Eagles
Division 8
19.30
Wine Cellar Prosecco
49
-
20
T & M Baddow
Division 9
19.30
Maldon Diamonds
30
-
21
Black Magic Diamonds
Division 11
19.30
Hardys
30
-
42
Wine Cellar Red
Division 11
19.30
Black Magic Sapphires
23
-
37
Maldon Sapphires
Division 12
19.30
Panthers Black
14
-
39
Crests Academy
Division 7
20.30
Phoenix Ignite
32
-
36
B Town Mercury
Division 6
20 September 18
20.30
Billericay Blue
48
-
39
Kats Lightning
Division 1
20.30
Westlands A
39
-
38
Brookshaw Orange
Division 3
20.30
Danbury
32
-
34
Vipers Black
Division 4
20.30
Jas Harts
20
-
31
Iceni Red
Division 5
19.30
Chelmer Eagles
11
-
15
Essex Hot Shots
Division 8
19.30
B Town Saturn
WO
-
Breakaways
Division 9
19.30
Benton Hall
22
-
19
B Leisure Ladies
Division 9
19.30
Westlands C
25
-
10
Ultra Violets
Division 10
19.30
Dunmow Crests Green
24
-
5
Cathedral Spirit
Division 10