CDNL - Winter 2018-2019
Leagues
Division 1
Division 2
Division 3
Division 4
Division 5
Division 6
Division 7
Division 8
Division 9
Division 10
Division 11
Division 12
Teams
Fixtures
Results
Results
15 October 18
20.30
Dunmow Pink
23
-
22
Brookshaw Green
Division 6
4 October 18
20.30
CeeJays Abercorn
39
-
46
Billericay Blue
Division 1
20.30
Vixens
34
-
31
CeeJays Jade
Division 3
20.30
Royals MINCS
57
-
33
Danbury
Division 4
20.30
T & M Belles
57
-
39
B Town Neptune
Division 5
19.30
Fusion
21
-
35
KWS Ladies
Division 8
19.30
Marine Barracudas
41
-
24
Chelmsford Wrens
Division 9
19.30
Breakaways
14
-
59
Lyons Ladies Red
Division 9
19.30
Jade Jets
23
-
25
Wine Cellar White
Division 10
19.30
Maldon Vikings
35
-
24
Magpies Green
Division 10
19.30
Maldon Diamonds
32
-
16
Wine Cellar Red
Division 11
19.30
Black Magic Sapphires
5
-
32
Discovery
Division 12
20.30
Blackwater Diamonds
52
-
53
Cathedral Dakotas
Division 2
20.30
Scorpions
29
-
25
Dunmow Pink
Division 6
3 October 18
20.30
T & M Panthers
74
-
50
Westlands A
Division 3
20.30
Halstead
26
-
52
Lyons Ladies Blue
Division 4
20.30
Brookshaw Black
35
-
33
Flame
Division 5
19.30
Chelmer Eagles
34
-
19
Jaguars Black
Division 8
19.30
Ultra Violets
13
-
13
Cathedral Spirit
Division 10
19.30
Ferrers Falcons
19
-
44
Great Dunmow Phoenix
Division 12
19.30
Galaxy Lightning
31
-
52
Westlands B
Division 7
20.30
Chelmsford Doves
37
-
41
B Town Mercury
Division 6
2 October 18
20.30
Royals Tigers
37
-
43
Chelmsford Kestrels
Division 3
20.30
Vipers Black
23
-
33
Phoenix Sparks
Division 4
20.30
Hornets Black
27
-
53
Saffron Hawks 2
Division 5
19.30
Dunmow Crests White
38
-
22
Magpies Blue
Division 8
19.30
Wine Cellar Prosecco
31
-
23
Benton Hall
Division 9
19.30
Brookshaw Violet
17
-
38
Westlands C
Division 10
19.30
Dunmow Crests Yellow
8
-
56
Gt Dunmow Dragons
Division 11
19.30
Baddow Badgers
24
-
23
Hardys
Division 11
20.30
Royals Old B's
34
-
43
Dunmow Star
Division 2
19.30
Panthers Black
17
-
25
Bentley Conquerors
Division 7
19.30
Crests Academy
42
-
20
Brookshaw Indigo
Division 7
20.30
Foxes
49
-
30
Phoenix Ignite
Division 6
1 October 18
20.30
Royals SMC
41
-
37
Chelmsford Falcons
Division 1
20.30
Mayland
51
-
48
Brookshaw Orange
Division 3
20.30
Chelmsford Swifts
38
-
46
Blackwater Sapphires
Division 4
20.30
Iceni Red
24
-
32
Benfords
Division 5
19.30
Essex Hot Shots
WO
-
Fuhrs Blue
Division 8
19.30
Alderton Lions
26
-
29
B Town Saturn
Division 9
19.30
T & M Baddow
28
-
27
B Leisure Ladies
Division 9
19.30
Black Magic Diamonds
30
-
28
B Town Jupiter
Division 11
19.30
Maldon Pearls
23
-
22
Firecrest
Division 12
19.30
Chelmsford Swalllows
36
-
40
Blackwater Pearls
Division 7
19.30
Gemstones
25
-
32
Phoenix Jets
Division 7
20.30
Royals Stingray Blue
40
-
19
Felsted Phoenix
Division 6
27 September 18
20.30
Chelmsford Kestrels
52
-
30
CeeJays Jade
Division 3
20.30
Halstead
-
WO
Chelmsford Swifts
Division 4
20.30
Saffron Hawks 2
WO
-
Flame
Division 5
19.30
Jaguars Black
WO
-
Fusion
Division 8