CDNL - Winter 2018-2019
Leagues
Division 1
Division 2
Division 3
Division 4
Division 5
Division 6
Division 7
Division 8
Division 9
Division 10
Division 11
Division 12
Teams
Fixtures
Results
Results
29 October 18
19.30
Iceni White
16
-
36
Maldon Pearls
Division 12
20.30
Gt Waltham
50
-
57
Cathedral Dakotas
Division 2
19.30
Brookshaw Indigo
21
-
29
Westlands B
Division 7
20.30
Scorpions
38
-
43
Foxes
Division 6
18 October 18
20.30
Chelmsford Falcons
51
-
50
CeeJays Black
Division 1
20.30
CeeJays Jade
-
WO
T & M Panthers
Division 3
20.30
Blackwater Sapphires
-
WO
Brookshaw Red
Division 4
20.30
Hornets Black
38
-
26
Brookshaw Black
Division 5
19.30
Jaguars Black
15
-
39
Pumas Black
Division 8
19.30
Breakaways
24
-
23
Alderton Lions
Division 9
19.30
B Town Saturn
26
-
39
Wine Cellar Prosecco
Division 9
19.30
Cathedral Spirit
WO
-
Maldon Vikings
Division 10
19.30
Magpies Green
26
-
29
Chelmsford Finches
Division 10
19.30
B Town Jupiter
33
-
29
Hardys
Division 11
19.30
Firecrest
37
-
34
Iceni White
Division 12
20.30
T & M Lincoln
34
-
64
Royals Old B's
Division 2
19.30
Westlands B
34
-
34
Crests Academy
Division 7
20.30
Foxes
42
-
17
Chelmsford Doves
Division 6
17 October 18
20.30
Chelmsford Kestrels
29
-
47
Mayland
Division 3
20.30
Vipers Black
33
-
57
Royals MINCS
Division 4
20.30
Flame
20
-
34
Iceni Red
Division 5
19.30
Fuhrs Blue
28
-
31
Dunmow Crests White
Division 8
19.30
Wine Cellar White
38
-
18
Dunmow Crests Green
Division 10
19.30
Westlands C
21
-
18
Jade Jets
Division 10
19.30
Great Dunmow Phoenix
15
-
32
Maldon Sapphires
Division 12
19.30
Phoenix Jets
46
-
21
Panthers Black
Division 7
20.30
Phoenix Ignite
31
-
34
Scorpions
Division 6
16 October 18
20.30
Kats Lightning
41
-
33
CeeJays Abercorn
Division 1
20.30
Brookshaw Orange
36
-
47
CeeJays Emerald
Division 3
20.30
Phoenix Sparks
41
-
25
Chelmsford Swifts
Division 4
20.30
B Town Neptune
31
-
35
Jas Harts
Division 5
19.30
Fusion
19
-
36
Essex Hot Shots
Division 8
19.30
Lyons Ladies Red
40
-
27
T & M Baddow
Division 9
19.30
Ultra Violets
32
-
25
Brookshaw Violet
Division 10
19.30
Lyons Ladies Yellow
23
-
24
Black Magic Diamonds
Division 11
20.30
Dunmow Star
52
-
27
Gt Waltham
Division 2
19.30
Galaxy Lightning
26
-
30
Gemstones
Division 7
20.30
B Town Mercury
31
-
39
Royals Stingray Blue
Division 6
15 October 18
20.30
Eastwood
47
-
45
Royals SMC
Division 1
20.30
Royals Tigers
48
-
30
Vixens
Division 3
20.30
Danbury
34
-
40
Halstead
Division 4
20.30
Saffron Hawks 2
-
WO
T & M Belles
Division 5
19.30
KWS Ladies
28
-
22
Chelmer Eagles
Division 8
19.30
B Leisure Ladies
29
-
27
Chelmsford Wrens
Division 9
19.30
Benton Hall
15
-
39
Marine Barracudas
Division 9
19.30
Wine Cellar Red
29
-
20
Baddow Badgers
Division 11
19.30
Gt Dunmow Dragons
33
-
16
Maldon Diamonds
Division 11
19.30
Discovery
23
-
27
Ferrers Falcons
Division 12
20.30
Saffron Hawks 1
42
-
44
Blackwater Diamonds
Division 2
19.30
Bentley Conquerors
36
-
15
Chelmsford Swalllows
Division 7