CDNL - Winter 2018-2019
Leagues
Division 1
Division 2
Division 3
Division 4
Division 5
Division 6
Division 7
Division 8
Division 9
Division 10
Division 11
Division 12
Teams
Fixtures
Results
Results
5 November 18
20.30
Royals Old B's
63
-
58
Gt Waltham
Division 2
19.30
Gemstones
22
-
43
Westlands B
Division 7
19.30
Crests Academy
47
-
10
Blackwater Pearls
Division 7
20.30
Foxes
40
-
31
Felsted Phoenix
Division 6
1 November 18
20.30
Chelmsford Falcons
36
-
63
Eastwood
Division 1
20.30
Mayland
61
-
36
Royals Tigers
Division 3
20.30
Blackwater Sapphires
56
-
27
Phoenix Sparks
Division 4
20.30
Benfords
39
-
28
Brookshaw Black
Division 5
19.30
Magpies Blue
-
WO
Essex Hot Shots
Division 8
19.30
Marine Barracudas
31
-
34
Wine Cellar Prosecco
Division 9
19.30
T & M Baddow
29
-
18
Breakaways
Division 9
19.30
Chelmsford Finches
19
-
25
Westlands C
Division 10
19.30
Wine Cellar White
65
-
9
Brookshaw Violet
Division 10
19.30
B Town Jupiter
14
-
24
Lyons Ladies Yellow
Division 11
20.30
Royals Old B's
WO
-
Saffron Hawks 1
Division 2
19.30
Blackwater Pearls
27
-
27
Phoenix Jets
Division 7
20.30
Dunmow Pink
-
WO
Phoenix Ignite
Division 6
31 October 18
20.30
CeeJays Emerald
38
-
27
CeeJays Jade
Division 3
20.30
Brookshaw Red
21
-
44
Danbury
Division 4
20.30
T & M Belles
47
-
49
Hornets Black
Division 5
19.30
Jaguars Black
9
-
45
KWS Ladies
Division 8
19.30
Maldon Vikings
15
-
32
Ultra Violets
Division 10
19.30
Magpies Green
39
-
15
Cathedral Spirit
Division 10
19.30
Royals HPSS
16
-
29
Discovery
Division 12
19.30
Great Dunmow Phoenix
33
-
18
Black Magic Sapphires
Division 12
20.30
Dunmow Star
43
-
43
T & M Lincoln
Division 2
19.30
Bentley Conquerors
24
-
30
Gemstones
Division 7
20.30
Felsted Phoenix
25
-
27
Chelmsford Doves
Division 6
30 October 18
20.30
Royals SMC
51
-
45
Kats Lightning
Division 1
20.30
Westlands A
40
-
58
Vixens
Division 3
20.30
Lyons Ladies Blue
50
-
43
Royals MINCS
Division 4
20.30
Jas Harts
22
-
31
Flame
Division 5
19.30
Chelmer Eagles
24
-
14
Fusion
Division 8
19.30
Chelmsford Wrens
29
-
41
B Town Saturn
Division 9
19.30
Dunmow Crests Green
19
-
22
Jade Jets
Division 10
19.30
Wine Cellar Red
30
-
8
Dunmow Crests Yellow
Division 11
19.30
Baddow Badgers
10
-
37
Maldon Diamonds
Division 11
19.30
Maldon Sapphires
40
-
21
Ferrers Falcons
Division 12
20.30
Phoenix Blaze
40
-
69
Blackwater Diamonds
Division 2
19.30
Crests Academy
36
-
25
Galaxy Lightning
Division 7
19.30
Chelmsford Swalllows
19
-
17
Panthers Black
Division 7
20.30
Brookshaw Green
26
-
28
B Town Mercury
Division 6
29 October 18
20.30
CeeJays Black
43
-
54
Billericay Blue
Division 1
20.30
Brookshaw Orange
34
-
37
Chelmsford Kestrels
Division 3
20.30
Chelmsford Swifts
36
-
31
Vipers Black
Division 4
20.30
B Town Neptune
25
-
40
Saffron Hawks 2
Division 5
19.30
Pumas Black
17
-
18
Fuhrs Blue
Division 8
19.30
Benton Hall
19
-
23
Alderton Lions
Division 9
19.30
B Leisure Ladies
19
-
39
Lyons Ladies Red
Division 9
19.30
Hardys
21
-
46
Gt Dunmow Dragons
Division 11