CDNL - Winter 2018-2019
Leagues
Division 1
Division 2
Division 3
Division 4
Division 5
Division 6
Division 7
Division 8
Division 9
Division 10
Division 11
Division 12
Teams
Fixtures
Results
Results
12 November 18
19.30
Alderton Lions
22
-
23
Wine Cellar Prosecco
Division 9
19.30
Gt Dunmow Dragons
32
-
18
Black Magic Diamonds
Division 11
19.30
Dunmow Crests Yellow
7
-
32
Maldon Diamonds
Division 11
19.30
Westlands B
30
-
25
Bentley Conquerors
Division 7
20.30
Chelmsford Doves
24
-
24
Royals Stingray Blue
Division 6
8 November 18
20.30
Kats Lightning
47
-
49
Chelmsford Eagles
Division 1
20.30
CeeJays Abercorn
-
WO
Eastwood
Division 1
20.30
Mayland
54
-
32
CeeJays Emerald
Division 3
20.30
Vipers Black
24
-
50
Lyons Ladies Blue
Division 4
20.30
T & M Belles
61
-
41
Jas Harts
Division 5
19.30
Dunmow Crests White
49
-
8
Jaguars Black
Division 8
19.30
Alderton Lions
19
-
42
Lyons Ladies Red
Division 9
19.30
T & M Baddow
22
-
17
Chelmsford Wrens
Division 9
19.30
Brookshaw Violet
14
-
17
Cathedral Spirit
Division 10
19.30
Dunmow Crests Green
33
-
23
Westlands C
Division 10
19.30
Black Magic Diamonds
38
-
17
Hardys
Division 11
19.30
Galaxy Lightning
28
-
31
Bentley Conquerors
Division 7
20.30
Royals Stingray Blue
29
-
16
Dunmow Pink
Division 6
7 November 18
20.30
Royals Tigers
62
-
25
Westlands A
Division 3
20.30
Royals MINCS
35
-
49
Phoenix Sparks
Division 4
20.30
Hornets Black
24
-
25
Benfords
Division 5
19.30
Chelmer Eagles
22
-
26
Pumas Black
Division 8
19.30
Ultra Violets
16
-
35
Wine Cellar White
Division 10
19.30
Jade Jets
21
-
20
Magpies Green
Division 10
19.30
Black Magic Sapphires
12
-
23
Firecrest
Division 12
19.30
Maldon Sapphires
21
-
15
Discovery
Division 12
20.30
Saffron Hawks 1
49
-
39
Phoenix Blaze
Division 2
19.30
Chelmsford Swalllows
21
-
31
Phoenix Jets
Division 7
20.30
Scorpions
35
-
27
Brookshaw Green
Division 6
6 November 18
20.30
Royals SMC
53
-
39
CeeJays Black
Division 1
20.30
Vixens
22
-
33
Chelmsford Kestrels
Division 3
20.30
Chelmsford Swifts
49
-
18
Brookshaw Red
Division 4
20.30
Brookshaw Black
WO
-
Saffron Hawks 2
Division 5
19.30
Essex Hot Shots
10
-
42
KWS Ladies
Division 8
19.30
Marine Barracudas
37
-
20
B Town Saturn
Division 9
19.30
Maldon Vikings
21
-
21
Chelmsford Finches
Division 10
19.30
Baddow Badgers
8
-
40
Gt Dunmow Dragons
Division 11
19.30
Maldon Pearls
19
-
25
Great Dunmow Phoenix
Division 12
20.30
Blackwater Diamonds
63
-
28
T & M Lincoln
Division 2
19.30
Panthers Black
24
-
14
Brookshaw Indigo
Division 7
20.30
Chelmsford Doves
18
-
26
Phoenix Ignite
Division 6
5 November 18
20.30
T & M Panthers
53
-
42
Brookshaw Orange
Division 3
20.30
Halstead
-
WO
Blackwater Sapphires
Division 4
20.30
Iceni Red
43
-
27
B Town Neptune
Division 5
19.30
Fusion
12
-
42
Magpies Blue
Division 8
19.30
Breakaways
17
-
17
Benton Hall
Division 9
19.30
Wine Cellar Prosecco
WO
-
B Leisure Ladies
Division 9
19.30
Dunmow Crests Yellow
10
-
49
Lyons Ladies Yellow
Division 11
19.30
Maldon Diamonds
20
-
22
B Town Jupiter
Division 11
19.30
Iceni White
22
-
13
Royals HPSS
Division 12