CDNL - Juniors - Winter 2019-2020
Leagues
Year 6 Division 1
Year 7 Division 1
Year 7 Division 2
Year 8 Division 1
Year 8 Division 2
Year 9 Division 1
Year 9 Division 2
Year 10/11 Division 1
Year 10/11 Division 2
Teams
Fixtures
Results
Results
18 January 20
13.00
Flames Mistral
11
-
2
Chelmsford Cupids
Year 6 Division 1
11.00
Saffron Hawks Black
14
-
6
Brookshaw Tango
Year 6 Division 1
12.00
Tegate Robins
15
-
26
Braintree Sparks
Year 7 Division 1
13.00
Crosskeys
13
-
19
Swan White U12
Year 7 Division 1
11.00
Flames Tornadoes
14
-
9
Eastwood Kestrels
Year 7 Division 2
12.00
Flames Typhoon
20
-
7
Tegate Swallows
Year 7 Division 2
13.00
Flames Monsoon
-
WO
Eastwood Eagles
Year 8 Division 1
12.00
Swan White U13
22
-
13
Brookshaw Sprite
Year 8 Division 1
13.00
Braintree Crystals
6
-
23
Brookshaw Cola
Year 8 Division 2
11.00
Crosskeys
32
-
22
Swan White U14
Year 9 Division 1
12.00
Flames Thunder
25
-
14
Flames Lightning
Year 9 Division 1
12.00
Dunmow Squires
15
-
12
Chelmsford Cubs
Year 9 Division 2
13.00
Conquerors Jute
16
-
26
Swan Black U14
Year 9 Division 2
12.00
Saffron Hawks Orange
28
-
40
Conquerors Kiowa
Year 10/11 Division 2
11.00
Swan Black U16
20
-
11
Braintree Opals
Year 10/11 Division 2
11.00
Braintree Emeralds
29
-
7
Chelmsford Capri
Year 10/11 Division 2
13.00
Kats Tollgate
40
-
6
Flames Tempest
Year 10/11 Division 2
11 January 20
11.00
Chelmsford Cupids
4
-
3
Dunmow Phoenix
Year 6 Division 1
12.00
Saffron Hawks Black
12
-
17
Tegate Wrens
Year 6 Division 1
10.00
Brookshaw Tango
4
-
31
Crosskeys
Year 6 Division 1
13.00
Dolphins Jets
-
52
Flames Mistral
Year 6 Division 1
12.00
Conquerors Kamanchees
7
-
7
Swan U11
Year 6 Division 1
09.00
Conquerors Aztecs
4
-
24
Flames Hurricanes
Year 6 Division 1
13.00
Brookshaw Cresta
12
-
11
Dunmow Devils
Year 7 Division 1
10.00
Braintree Sparks
8
-
31
Flames Twister
Year 7 Division 1
11.00
Swan White U12
17
-
16
Tegate Robins
Year 7 Division 1
12.00
Saffron Hawks Black
26
-
2
Crosskeys
Year 7 Division 1
09.00
Conquerors Saxons
8
-
15
Flames Typhoon
Year 7 Division 2
11.00
Dolphins Pearl
10
-
28
Swan Black U12
Year 7 Division 2
12.00
Tegate Swallows
23
-
2
Braintree Pearls
Year 7 Division 2
10.00
Saffron Hawks Black
31
-
26
Eastwood Eagles
Year 8 Division 1
10.00
Swan White U13
29
-
11
Flames Ice
Year 8 Division 1
13.00
Tegate Jays
28
-
14
Tegate Martins
Year 8 Division 1
13.00
Braintree Sapphires
10
-
23
Kats Harbour
Year 8 Division 1
10.00
Chelmsford Cleo
10
-
11
Eastwood Ospreys
Year 8 Division 2
11.00
Swan Black U13
5
-
10
Braintree Crystals
Year 8 Division 2
12.00
Crosskeys
15
-
11
Dunmow Unicorns
Year 8 Division 2
13.00
Braintree Diamonds
12
-
28
Flames Thunder
Year 9 Division 1
10.00
Flames Lightning
18
-
17
Conquerors Pharaohs
Year 9 Division 1
11.00
Swan White U14
10
-
27
Tegate Falcons
Year 9 Division 1
12.00
Chelmsford Colts
12
-
31
Eastwood Kites
Year 9 Division 1
09.00
Eastwood Owls
22
-
7
Chelmsford Cubs
Year 9 Division 2
10.00
Braintree Starlites
13
-
8
Dolphins Aqua
Year 9 Division 2
12.00
Brookshaw Fanta
21
-
8
Dunmow Squires
Year 9 Division 2
13.00
Flames Eclipse
48
-
2
Conquerors Jute
Year 9 Division 2
09.00
Eastwood Harriers
29
-
13
Braintree Rubies
Year 10/11 Division 1
09.00
Flames Fire
7
-
44
Conquerors Tomahawks
Year 10/11 Division 1
09.00
Tegate Eagles
24
-
27
Crosskeys
Year 10/11 Division 1
11.00
Tegate Hawks
21
-
38
Flames Cyclone
Year 10/11 Division 1
12.00
Swan White U16
8
-
36
Chelmsford Chargers
Year 10/11 Division 1