CDNL - Juniors - Winter 2019-2020
Leagues
Year 6 Division 1
Year 7 Division 1
Year 7 Division 2
Year 8 Division 1
Year 8 Division 2
Year 9 Division 1
Year 9 Division 2
Year 10/11 Division 1
Year 10/11 Division 2
Teams
Fixtures
Results
Fixtures
28 March 20
13.00
Braintree Emeralds
-
Braintree Opals
Court 5
Year 10/11 Division 2
4 April 20
09.00
Saffron Hawks Black
-
Braintree Gems
Court 5
Year 10/11 Division 1
09.00
Chelmsford Cavaliers
-
Dolphins Crystals
Court 4
Year 10/11 Division 2
10.00
Braintree Jades
-
Saffron Hawks Black
Court 1
Year 6 Division 1
10.00
Flames Hurricanes
-
Dolphins Jets
Court 6
Year 6 Division 1
10.00
Braintree Pearls
-
Flames Tornadoes
Court 7
Year 7 Division 2
10.00
Tegate Martins
-
Braintree Sapphires
Court 3
Year 8 Division 1
10.00
Crosskeys
-
Eastwood Merlins
Court 4
Year 10/11 Division 1
10.00
Conquerors Iceni
-
Chelmsford Challengers
Court 5
Year 10/11 Division 2
10.00
Kats Tollgate
-
Swan Black U16
Court 2
Year 10/11 Division 2
11.00
Conquerors Pharaohs
-
Crosskeys
Court 5
Year 9 Division 1
11.00
Brookshaw 7UP
-
Flames Storm
Court 6
Year 10/11 Division 1
11.00
Dolphins Sapphires
-
Tegate Eagles
Court 3
Year 10/11 Division 1
11.00
Brookshaw Corona
-
Eastwood Harriers
Court 4
Year 10/11 Division 1
11.00
Chelmsford Capri
-
Braintree Opals
Court 2
Year 10/11 Division 2
25 April 20
09.00
Tegate Wrens
-
Conquerors Kamanchees
Court 1
Year 6 Division 1
09.00
Chelmsford Cupids
-
Saffron Hawks Black
Court 2
Year 6 Division 1
09.00
Eastwood Harriers
-
Tegate Eagles
Court 8
Year 10/11 Division 1
09.00
Chelmsford Chargers
-
Braintree Gems
Court 4
Year 10/11 Division 1
09.00
Brookshaw 7UP
-
Conquerors Tomahawks
Court 6
Year 10/11 Division 1
09.00
Brookshaw Tizer
-
Conquerors Iceni
Court 5
Year 10/11 Division 2
10.00
Tegate Doves
-
Conquerors Aztecs
Court 1
Year 6 Division 1
10.00
Swan Black U12
-
Tegate Swallows
Court 5
Year 7 Division 2
10.00
Eastwood Falcons
-
Dolphins Pearl
Court 4
Year 7 Division 2
10.00
Braintree Sapphires
-
Flames Ice
Court 2
Year 8 Division 1
10.00
Conquerors Caesar
-
Flames Blizzard
Court 3
Year 8 Division 2
10.00
Flames Storm
-
Crosskeys
Court 7
Year 10/11 Division 1
10.00
Brookshaw Pepsi
-
Dolphins Crystals
Court 8
Year 10/11 Division 2
10.00
Chelmsford Capri
-
Swan Black U16
Court 6
Year 10/11 Division 2
11.00
Crosskeys
-
Swan U11
Court 8
Year 6 Division 1
11.00
Chelmsford Comets
-
Conquerors Saxons
Court 1
Year 7 Division 2
11.00
Brookshaw Cola
-
Chelmsford Cleo
Court 4
Year 8 Division 2
11.00
Dunmow Unicorns
-
Braintree Crystals
Court 3
Year 8 Division 2
11.00
Eastwood Kites
-
Conquerors Pharaohs
Court 7
Year 9 Division 1
11.00
Eastwood Merlins
-
Dolphins Sapphires
Court 2
Year 10/11 Division 1
11.00
Tegate Hawks
-
Brookshaw Corona
Court 5
Year 10/11 Division 1
11.00
Flames Cyclone
-
Flames Fire
Court 6
Year 10/11 Division 1
12.00
Brookshaw Tango
-
Braintree Jades
Court 7
Year 6 Division 1
12.00
Braintree Corals
-
Flames Mistral
Court 3
Year 6 Division 1
12.00
Braintree Sparks
-
Dunmow Devils
Court 8
Year 7 Division 1
12.00
Saffron Hawks Black
-
Brookshaw Cresta
Court 2
Year 7 Division 1
12.00
Tegate Martins
-
Saffron Hawks Black
Court 5
Year 8 Division 1
12.00
Eastwood Ospreys
-
Swan Black U13
Court 6
Year 8 Division 2
12.00
Saffron Hawks Orange
-
Dolphins Diamonds
Court 1
Year 10/11 Division 2
12.00
Chelmsford Cavaliers
-
Dunmow Wizards
Court 4
Year 10/11 Division 2
13.00
Dolphins Jets
-
Dunmow Phoenix
Court 4
Year 6 Division 1
13.00
Flames Tornadoes
-
Braintree Pearls
Court 7
Year 7 Division 2
13.00
Crosskeys
-
Conquerors Zulus
Court 1
Year 8 Division 2
13.00
Dunmow Squires
-
Flames Eclipse
Court 3
Year 9 Division 2
13.00
Saffron Hawks Black
-
Swan White U16
Court 2
Year 10/11 Division 1