CDNL - Juniors - Winter 2019-2020
Leagues
Year 6 Division 1
Year 7 Division 1
Year 7 Division 2
Year 8 Division 1
Year 8 Division 2
Year 9 Division 1
Year 9 Division 2
Year 10/11 Division 1
Year 10/11 Division 2
Teams
Fixtures
Results
Fixtures
29 February 20
09.00
Flames Ice
-
Tegate Martins
Court 5
Year 8 Division 1
09.00
Crosskeys
-
Swan Black U13
Court 7
Year 8 Division 2
09.00
Dolphins Crystals
-
Kats Tollgate
Court 8
Year 10/11 Division 2
09.00
Conquerors Kiowa
-
Brookshaw Tizer
Court 4
Year 10/11 Division 2
10.00
Braintree Jades
-
Swan U11
Court 1
Year 6 Division 1
10.00
Dunmow Devils
-
Saffron Hawks Black
Court 2
Year 7 Division 1
10.00
Flames Tornadoes
-
Dolphins Pearl
Court 5
Year 7 Division 2
10.00
Eastwood Eagles
-
Kats Harbour
Court 4
Year 8 Division 1
10.00
Dunmow Unicorns
-
Conquerors Zulus
Court 3
Year 8 Division 2
10.00
Conquerors Pharaohs
-
Flames Thunder
Court 6
Year 9 Division 1
10.00
Swan Black U14
-
Braintree Starlites
Court 8
Year 9 Division 2
10.00
Chelmsford Challengers
-
Chelmsford Cavaliers
Court 7
Year 10/11 Division 2
13.00
Tegate Wrens
-
Dolphins Jets
Court 4
Year 6 Division 1
13.00
Crosskeys
-
Tegate Robins
Court 3
Year 7 Division 1
13.00
Eastwood Falcons
-
Tegate Swallows
Court 7
Year 7 Division 2
13.00
Brookshaw Sprite
-
Saffron Hawks Black
Court 8
Year 8 Division 1
13.00
Chelmsford Cleo
-
Brookshaw Cola
Court 1
Year 8 Division 2
13.00
Brookshaw Fanta
-
Eastwood Owls
Court 6
Year 9 Division 2
13.00
Flames Tempest
-
Dolphins Diamonds
Court 2
Year 10/11 Division 2
13.00
Dunmow Wizards
-
Dunmow Dragons
Court 5
Year 10/11 Division 2
7 March 20
11.00
Flames Hurricanes
-
Tegate Wrens
Court 8
Year 6 Division 1
14 March 20
10.00
Braintree Rubies
-
Flames Cyclone
Court 5
Year 10/11 Division 1
11.00
Swan U11
-
Chelmsford Cupids
Court 4
Year 6 Division 1
11.00
Tegate Swallows
-
Eastwood Kestrels
Court 1
Year 7 Division 2
21 March 20
09.00
Braintree Jades
-
Crosskeys
Court 2
Year 6 Division 1
09.00
Saffron Hawks Black
-
Tegate Robins
Court 6
Year 7 Division 1
09.00
Swan White U13
-
Tegate Martins
Court 5
Year 8 Division 1
09.00
Crosskeys
-
Eastwood Ospreys
Court 7
Year 8 Division 2
09.00
Dolphins Aqua
-
Dunmow Squires
Court 3
Year 9 Division 2
09.00
Chelmsford Chargers
-
Saffron Hawks Black
Court 8
Year 10/11 Division 1
09.00
Braintree Rubies
-
Brookshaw 7UP
Court 4
Year 10/11 Division 1
09.00
Dunmow Dragons
-
Dolphins Diamonds
Court 1
Year 10/11 Division 2
10.00
Braintree Corals
-
Chelmsford Cupids
Court 1
Year 6 Division 1
10.00
Braintree Sparks
-
Conquerors Romans
Court 2
Year 7 Division 1
10.00
Eastwood Falcons
-
Flames Typhoon
Court 5
Year 7 Division 2
10.00
Tegate Jays
-
Saffron Hawks Black
Court 4
Year 8 Division 1
10.00
Chelmsford Colts
-
Crosskeys
Court 6
Year 9 Division 1
10.00
Flames Thunder
-
Eastwood Kites
Court 3
Year 9 Division 1
10.00
Swan Black U14
-
Eastwood Owls
Court 8
Year 9 Division 2
10.00
Eastwood Merlins
-
Conquerors Mohawks
Court 7
Year 10/11 Division 1
11.00
Dunmow Phoenix
-
Flames Hurricanes
Court 8
Year 6 Division 1
11.00
Brookshaw Cresta
-
Crosskeys
Court 7
Year 7 Division 1
11.00
Flames Tornadoes
-
Swan Black U12
Court 1
Year 7 Division 2
11.00
Conquerors Caesar
-
Swan Black U13
Court 3
Year 8 Division 2
11.00
Flames Blizzard
-
Braintree Crystals
Court 4
Year 8 Division 2
11.00
Braintree Diamonds
-
Conquerors Pharaohs
Court 6
Year 9 Division 1
11.00
Tegate Eagles
-
Tegate Hawks
Court 2
Year 10/11 Division 1
11.00
Crosskeys
-
Flames Cyclone
Court 5
Year 10/11 Division 1
12.00
Flames Mistral
-
Tegate Doves
Court 7
Year 6 Division 1
12.00
Saffron Hawks Black
-
Conquerors Aztecs
Court 4
Year 6 Division 1